@@ fun kids club @@

@@ fun kids club @@
کلوپ سرگرمی برای کودکان
آخرين مطالب
لینک دوستان

 

 

 

 

 

 

  www.radin2010.niniweblog.com

 www.funclubkids.niniweblog.com     

سلام به همه مامانای مهربون ' اگر تمایل به خرید لباس کودک برندهای ترک در تلگرام هستید

لینک زیر را کلیک کنید با سپاس فراوان

https://telegram.me/joinchat/04b07d29017607e2a1a574049fbb4b7c

 

دوستان میتونید لینک رو در قسمت آدرس بار  کپی کنید و از این طریق عضو شوید[موضوع : ]
[ شنبه 24 / 5 / 1394 ] [ 11:39 قبل از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

مراقب کودکان در حمام باشید
--------------------------------


حمام مانند آشپزخانه می تواند یک مکان خطرناک برای کودکِ شما باشد. بسیاری از حوادث خطرآفرین درحمام برای کودکان اتفاق می افتد و چه بسا مادرانی که کودک خود را تنها در حمام رها کرده و پس از مدتی او را با آسیب هایی به سر یا صورت و حتی خفه شده در آب دیده اند.


رها کردن کودک در حمام مخصوصا در وانی که پر از آب است بسیار خطرناک است. به دلیل وجود پریز برق در حمام و توالت فرنگی خطر برق گرفتگی و افتادن در توالت کودکان را تهدید می کند. موارد زیر می توانند به شما کمک کنند تا سلامت و امنیت کودک خود را تامین کرده و جلوی مشکلات احتمالی را بگیرید.


ـ یک قفل محکم را در ارتفاع بالا بر در حمام نصب کنید و هنگامی که از حمام استفاده نمی کنید درب آن را قفل کنید. ـ ابزار و دستگاههای تیز را از حمام خارج کنید. بهتر است تیغها، قیچی ها، سشوار و سایر لوازم از این قبیل را در اتاق خواب والدین و یا در یک قفسه دور از دسترس کودک نگهداری کنید.


ـ داروها (داروهای ضداسید، قرصهای آهن، لوازم آرایش، محلولهای دهانشویه و هر محلول شستشو یا ضدعفونی کننده دیگری که در حمام می گذارید) را دور از دسترس کودک و در یک محل امن قرار دهید.


ـ درجه آبگرمکن یا شوفاژ را بالاتر از ۵۰ درجه سانتیگراد قرار ندهید. هرچه دمای آب پایین تر باشد احتمال بروز سوختگی در هنگام استحمام کاهش پیدا می کند. در صورت برخورد آب جوش یا داغ با بدن کودک تنها سه ثانیه کافی است تا پوست او به شدت دچار سوختگی شود.


ـ همیشه هنگام استحمام ابتدا شیر آب سرد را باز کنید تا احتمال بروز سوختگی کاهش یابد.


ـ یک تکه موکت یا حصیر غیرلغزنده را برای جلوگیری از سقوط و افتادن در حمام قرار دهید.


ـ هرگز کودک خود را حتی برای یک دقیقه در حمام تنها نگذارید. در صورتی که زنگ خانه زده شد و می خواهید که در را باز کنید یک حوله دور کودک پیچیده و او را با خود ببرید. اگر می خواهید که به تمام تماسهای تلفنی خود پاسخ دهید یک تلفن سیار به داخل حمام ببرید.

ـ به کودک خود یاد بدهید که در تمامِ طول استحمام داخل وان حمام بنشیند. شما باید این حرف را چندین بار با آرامش تکرار کنید تا نهایتا نتیجه دهد.

منبع :بیتوته[موضوع : آموزشی -تربیتی]
[ سه شنبه 24 / 10 / 1392 ] [ 7:30 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

قدرت کلمات

 

 

پدرها و مادرهای دوست داشتنی مربی های مهربون ، قدرت کلمات رو جدی بگیریم .

 

کلمات تاثیر شگرفی روی ضمیر ناخوداگاه ما و فرشته های کوچکمان داره . ناخودآگاه مثل یه چراغ جادو می مونه ، کاری نداره که شما چی ازش می خواید ، خوب یا بد ، اون چیزی رو که می گین بهتون می ده .

کلماتی که با همدیگه تو خونه تو محیط مهد با بچه ها به کار می بریم روی اعتماد به نفسشون ، قدرت یادگیریشون ، احساساتشون و خیلی چیزهای دیگه تاثیر می زاره .

 

برای همگیمون پیش اومده که بچه ها به دلایل سنی و محیط اطرافشون دائم بالا و پائین می پرند و در حین بازی کردن جیغ می کشند ، وقتی به فرزندمان می گوئیم عزیزم میشه جیغ نزنی ، ضمیرناخودآگاه فرزندمون داره جیغ زدن رو دریافت می کنه و با این گونه کلمات بر روی ضمیرناخوداگاهشون تاثیر منفی می زاریم ، در این گونه موارد بهتره بگیم میشه آرام باشی .قشنگتره نه ؟!

در اصل ما با بیان کردن کلمه جیغ زدن باعث می شیم که ضمیر ناخودآگاه کودکمان بر روی جیغ زدن متمرکز بشه . با وجود اینکه منظور کلیه ما اینه که سر و صدا نکنه .

پیشنهاد می کنیم در صحبت با یکدیگر ، مخصوصاً فرزندمان از کلمات مثبت استفاده کنیم .

 

چند نمونه :

 

به جای " این کارت زشته " بگوئیم " این کارت قشنگ نیست "

 

به جای " دروغ نگو" بگوئیم " راست می گی ؟ یا راستی ؟"

 

به جای " چرا اذیت می کنی" به گوئیم " با این کارت چه لذتی می بری؟"

 

به جای "از این کارت بدم میاد" بگوئیم " این کارت رو دوست دارم "

 

به جای " عزیزم شلوغ نکن" به گوئیم " عزیزم ف آروم باش"

 

و خیلی از مکالمات روز مره دیگر .

 

با کمی دقت در گفتارمون می تونیم از کلمات و واژگان بهتری استفاده کنیم .

 

شاد و سرافراز باشید 

مونا منتها
مربی کودک
پرورش کودک دوزبانه[موضوع : روانشناسی کودک]
[ چهارشنبه 18 / 10 / 1392 ] [ 2:49 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]
   
 

کودک چه زمانی آماده است تا دستشویی رفتن را بیاموزد؟

زمان یادگیری توالت رفتن در کودکان، متفاوت است. در این زمینه هرگز کودکتان را با دیگر کودکان مقایسه نکنید و به توصیه های دیگران نیز که تنها باعث سردرگمی و نگرانی تان می شود توجهی نکنید. هرگز کاری نکنید که باعث لجبازی کودک شود. تنها بدانید که دیر یا زود کودکتان این مهارت را خواهد آموخت و به غیر از کسانی که مشکلات جدی جسمی و روانی دارند، همه کودکان توالت رفتن را می آموزند.

 

به تفاوت های کودکان نگاه کنید. یکی زودتر راه می افتد و یکی دیرتر. یکی زودتر به حرف می آید و یکی دیرتر. پس هرگز آن ها را در هیچ زمینه ای با هم مقایسه نکید.

آموزش توالت رفتن وقتی باید آغاز شود که کودک از لحاظ فیزیکی آمادگی پذیرش آن را داشته باشد. در نوزادان ارتباط بین مغز و دستگاه دفعی کامل نیست. بنابراین نوزاد نمی تواند عمل دفع را به طور ارادی کنترل کند. او حتی نمی فهمد که خود را خیس کرده است. پس ابتدا باید به این مرحله از آگاهی برسد.

با بالا رفتن سن، توانایی مثانه برای نگهداری ادرار بیشتر شده و همچنین تعداد دفع در روز کمتر می شود و درنتیجه کنترل ادرار و مدفوع بیشتر می شود. به طور معمول کنترل ادرار و مدفوع به شرح زیر است:

-         کنترل مدفوع در شب

-         کنترل مدفوع در روز

-         کنترل ادرار در روز

-         کنترل ادرار در شب

البته ناگفته نماند که دختران زودتر به این مهارت دست پیدا می کنند. معمولا کودکان بین 2 تا 3 سالگی آماده پذیرش آموزش کنترل عمل دفع در روز می شوند.

 

«آموزش رفتار با کودک و نوجوان  انتشارات نوای دانش»

مونا منتها
مربی کودک
پرورش کودک دوزبانه[موضوع : آموزشی -تربیتی]
[ چهارشنبه 18 / 10 / 1392 ] [ 2:49 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

یادگیری کودک
از لحاظ روانشناختی

 

در سه سال اول زندگی کودک مسئله یادگیری بر مبنای یکی از موارد زیر است:

 

1- شرطی شدن: مثلا سرفه بلند کسی کودک را می ترساند، از این پس او ممکن است از آن شخص بترسد و وقتی او را می بیند گریه کند. یا مثلا بوق بلند ماشین او را می ترساند، از آن پس او در حین سوار شدن ماشین گریه می کند.

2- همانندسازی کردن: در مورد مسائل سخت، کودک همانندسازی می کند و از این پس در موارد مشابه به جای مراجعه به خودش به آن خاطره رجوع می کند. مثلا کودک در خانه می بیند که پدر از سرکار می آید و خسته است و درخواست خوردن چای می کند تا خستگی اش در برود. کودک در حال حاضر معنای خستگی را نمی داند اما در ذهنش همانند سازی می کند که از این پس اولین کاری که پس از آمدن به خانه باید انجام داد خوردن چای است.

3- نتیجه گیری کردن: کودک در سال های اولیه زندگیش نمی تواند همانند بزرگسالان فکر کند اما از تجربیانتی که از محیطش دریافت می کند، به نتیجه می رسد و آن را برای مدت ها و شاید برایش همیشه در ذهنش حفظ می کند. مثلا مادر از سوسک می ترسد، کودک هم نتیجه می گیرد که آن موجود موجودی بد است و همان عکس العمل مادر را در مقابل آن انجام می دهد و آن را برای تمام عمرش نگه می دارد.

4- واکنش نشان دادن: کودک به شرایط اوضاع پاسخ نمی دهد بلکه آن چه را که از قبل در ذهنش آماده شده است به صورت واکنش نشان می دهد. یعنی اوضاع را نمی تواند تجزیه تحلیل کند که در هر جا، یک پاسخ خاص بدهد. مثلا یکی از افراد کودک نتوانسته با او رابطه خوبی برقرا کند و کودک در ذهنش مانده است که این شخص با او خیلی مهربان رفتار نکرده است، اگر روزی آن شخص برایش هدیه ای بخرد، کودک نمی تواند تجزیه و تحلیل کند که اکنون آن شخص می خواهد رابطه اش را با کودک بهتر کند، و تنها همان واکنش قبلی که از دیدن او نشان می داد را دوباره نشان خواهد داد.

پس مراقب رفتارهایمان باشیم. چرا که ضمیر ناخودآگاه که مهمترین عامل و سنگ بنای زندگی انسان است بر اساس واکنش ها و رفتارهای ما و اطرافیان در کودک شکل می گیرد و برای همیشه زندگی و شخصیت او را می سازد.

مونا منتها
مربی کودک
30 مهر 1392

وبلاگ: http://raisingbilingualchild.niniweblog.com/post27[موضوع : روانشناسی کودک]
[ چهارشنبه 18 / 10 / 1392 ] [ 2:10 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]
 

بازی با لوازم آشپزخانهزمانی که شما می خواهید غذا درست کنید، یا تعداد زیادی ظرف در سینک ظرفشوییتان تلمبار شده و نمی توانید کودکتان را در خانه رها کنید تا به کارهایتان برسید، بهترین کار آن است که او را با خود به آشپزخانه بیاورید و لوازم سرگرم کننده ای در اختیارش بگذارید تا حسابی مشغول شود و شما هم تند تند کارهایتان را بکنید. فقط در نظر داشته باشید که این لوازم را یکی یکی به او بدهید چون اگر همه را با هم بدهید، کودک خیلی زود از بازی با آن ها خسته می شود و هر چند دققه که وسیله جدیدی ببیند، دوباره سر شوق می آید

آبکش
ظرف های فریزر
چند بشقاب یکبار مصرف 
چند لیوان یکبار مصرف
چند قاشق کوچک و بزرگ
ملاقه های چوبی


شما می توانید هر وسیله دیگر بی خطری را که در آشپزخانه به چشمتان می آید یکی یکی به او بدهید. در حین این که کارهایتان را انجام می دهید، با او حرف بزنید و در مورد کارهایی که انجام می دهد تشویقش کنید یا کارهای جدیدی به او بگویید که انجام دهد

مونا منتها


[موضوع : آموزشی -تربیتی]
[ چهارشنبه 18 / 10 / 1392 ] [ 2:07 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

لیست جملات کوتاه برای آموزش زیر 3 سال و بالای 3 سال

لطفا توجه کنید کلیه جملات باید با حرکت دست و بدن انجام شوند . اگر همراه با آنها شعر مرتبط با آن نیز خوانده شود تاثیر مفهومی بسیار بالا رفته و همراهی شعر و بازی و جملات کوتاه میسر می گردد . 

wash your hands 

wash your teeth 

brush your hair 

wash your face 

comb your hair sit down 

stand up 

touch your nose 

touch your face 

touch your ..... بجای تمامی کلمات آخر میتوانید از تمام اعضای بدن یا هر وسیله و جسمی در اطراف خود استفاده نمایید 

point to the door 

point to the ceiling 

point to the window 

point to the floor 

بجای کلمات آخر میتوانید هر کلمه دیگری را جایگزین نمایید . 

give me the glass please 

give me your hands 

give me a big hug ( اصطلاح انگلیسی ) بیا بغلم. بذار بغلت کنم. 

give me a kiss ( اصطلاح انگلیسی )       یک بوس به من بده . 

take this book 

give me your book 

look at me 

look at sky 

look at daddy 

read the book 

paint me a sun 

paint me an elephant       برایم یک فیل نقاشی کن. یک فیل بکش. 

let,s read a storybook      برویم یک داستان بخوانیم 

let,s go shopping             برویم خرید 

let,s watch TV                  برویم تی وی ببینیم. 

make your bed                 تختت را جمع کن 

clean your room 

clean your hand 

sweep the home              خانه را تمیز کن. خانه را جارو کن .

 


 تمامی این جملات میتواند از سن 2 سال و نیمگی به بالا استفاده گردد.

مادران امروز[موضوع : آموزش زبان انگلیسی]
[ پنجشنبه 12 / 10 / 1392 ] [ 7:11 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

فعالیتهای مونته سوری برای کودکان نوپا

آماده کردن غذا

فعالیتهایی برای انجام دادن با کودکتان در آشپزخانه

همانطور که کودکان رشد می کنند با فعالیتهایی که والدین به طور روزمره انجام می دهند هوشیارتر می شوند. اینها مواردی هستند که ماریا مونته سوری آنها را فعالیتهای عملی زندگی می خواند.

آماده کردن غذا یک جنبه مهم از زندگی واقعی است. 

آشپزخانه خود را برای کودکتان امن و قابل دسترس کنید. فرد می تواند برای وسایلی که از آنها استفاده می کند در قسمت پایین کشویی داشته باشد، برای غذا و نوشیدنیهایی که خودتان مصرف می کنید جای خاصی در یخچال اختصاص دهید. به بچه ها اجازه دهید تا در آشپزخانه به شما کمک کنند. یک چهارپایه برای دستیابی به نیمکت آشپزخانه کمک کننده است. همچنین یک پیشبند می تواند برای جلوگیری از کثیفی خوب باشد. به خاطر داشته باشید هر وقت شما در آشپزخانه شروع به فعالیتی می کنید با شستن مرتب دستها عادتهای خوب را به کودکتان آموزش می دهید.

مزایای فعالیت آماده کردن غذا:
• این فعالیت غذا را برای کودک اشتها آور می سازد. این کار یک سیاست خوب برای کودکانی است که در مورد غذاها مشکل پسند هستند.
• به رشد مهارتهای حرکتی خوب کمک می کند.
• در طول آماده کردن غذا ارزش غذا و بهداشت را آموزش می دهید.

فعالیتهای ساده غذایی که شما می توانید در خانه انجام دهید:

1- مالیدن کره روی یک تکه نان تست یا خشک
این فعالیت را با داشتن همه لوازم شروع کنید: مثلا وسیله ای برای مالیدن یا یک چاقوی کره که استفاده از آن برای کودکتان آسان است. ممکن است بکار بردن وسایلی که بزرگترها استفاده می کنند برای آنها خیلی سنگین باشد: داشتن یک بشقاب برای غذا و یک پیاله کوچک با مقدار کمی مربا یا چیز دیگری که در آن مالیده شده است. بنابراین وقتی کودک خودش تلاش می کند اسراف زیادی نمی شود.

2- درست کردن سالاد سبزیجات
این فعالیت برای بچه ها خوب است بنابراین عوامل زیادی وجود دارد و شما می توانید به کودکتان اجازه دهید تا با تکیه بر توانایی خود کاری را انجام دهد. داشتن آبکشی که بتوان هر برگ از سبزیجات را در آن شست. اگر کودکتان بزرگتر است می توانید چاقوی تیز کوچکی به او بدهید و اجازه دهید تا خیارها را ببرد (خرد کردن گوجه ها مشکل است و نباید خیلی زود کودک را با آن آشنا کرد). می توانید از کودکتان بخواهید تا خیارها را با یک محافظ دست پوست بکند. هنگامیکه کودک خیار را پوست می کند آن را روی تخته سبزی خرد کنی قرار دهید.

3- آماده کردن سیبها
این فعالیت کودک را با ما صمیمی می کند. با داشتن یک هسته گیر سیب که می توان در فروشگاهها یافت این فعالیت را انجام دهید. سیب را از وسط نصف کنید. قسمت صاف سیب را روی تخته برش قرار دهید. به کودک اجازه دهید تا هسته گیر را فشار دهد و کمی کمک کند. با استفاده از چنگال کوچکی می توانید هر قطعه از سیب را درون یک کاسه آماده قرار دهید.

4- پوست کندن یک تخم مرغ آب پز سفت
این یک فعالیت خوب برای بهبود مهارتهای حرکتی بچه هاست. بگذارید تخم مرغ کاملا آب پز شده و سرد شود. وقتی سرد شد پوستش را به آرامی بشکنید و یک یا دو قسمت از پوست تخم مرغ را بکنید و بعد به کودک بدهید تا بقیه آن را خودش پوست بکند. زمانیکه تخم مرغ پوست کنده شد آن را ببرید. 

5- آبگیری یک پرتقال
با یک چاقوی تیز پرتقال را از وسط نصف کنید. آبمیوه گیر را آماده کنید و ظرفی برای آب میوه در کنار خود قرار دهید. به کودک اجازه دهید تا پرتقال را بفشارد و آبمیوه را درون ظرف بریزد و اگر دوست دارد به آن آب یا شکر اضافه کند. 

مادران امروز[موضوع : بازی های اموزشی]
[ پنجشنبه 12 / 10 / 1392 ] [ 7:07 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

 

آموزش صبر به کودکان

 

 

مطالعات نشان می دهد که موفقیت و خوشبختی بسیاری از مردم در گرو موضوع صبر و به تاخیر انداختن لذت است و این موضوع باید توسط پدر و مادر بین ۳ تا ۶ سالگی بطور جدی به کودکان آموزش داده شود.

در صورتیکه این موضوع را فرا نگیرند به دو گرفتاری ممکن است دچار شوند. یکی اینکه امروز را به فردا ترجیح می دهند و هیچ کاری برای آینده خود انجام نمی دهند و خوشی های زودگذر باعث بدبختی آنها در آینده می شود. دیگر اینکه از ترس از آینده، همه وقت امروز خود را صرف تلاش طاقت فرسا کرده و از امروز خود نیز در حد معقول و بجا لذت نمی برند و همه چیز را برای آینده نگه می دارند.

باید به کودکان آموخت که با صبر، پاداش بهتری فرا می رسد و نه اینکه با صبر حق آنها ضایع شده و همه چیز از دست می رود. اما روش آموزش صبر از این قرار است که از تولد تا ۱۴ ماهگی نیاز کودک باید بلافاصله برآورده شود تا کودک احساس اطمینان و امنیت کند. از ۱۴ ماهگی تا دو سالگی بهتر است نیازهای ضروری کودک برآورده شود و در مواردیکه امکان دارد چند ثانیه تا چند دقیقه ای با تاخیر نیازهای او را برطرف سازیم.

اما بعد از ۲ سالگی در بیشتر موارد پدر و مادر باید از فرزند بخواهند که یک تا دو دقیقه منتظر بماند. باید توجه داشته باشیم حتماً باید به قول خود عمل کنیم تا کودک بیاموزد که پاداش صبر او در آینده ثمر میدهد و نیز این تمرینی است برای صبر در کوردک.

از ۳ سالگی به بعد باید در هر کاری از ثانیه تا دقیقه، ساعت و روز صبر کند. مثلاً اگر فرزند ۳-۴ ساله چیزی از ما خواست به او بگوییم که اجازه بده من اول دستهایم را بشویم یا از اتاق چیزی بردارم یا ... و بعد به خواسته او عمل کنیم. این تاخیرها بسته به ظرفیت کودک و مهارت پدر و مادر متفاوت می باشد.

اگر بدرستی بین ۳ تا ۶ سال این تمرین صبر انجام پذیرد، باعث می شود که در آینده انتخاب و ترجیح فرزند دلبند ما بر مبنای آینده و توام با استفاده مناسب از زمان حال باشد. کارهای خوب را امروز انجام می دهد و از زندگی در حال لذت برده و در آینده نیز ثمره صبر و کوشش خود را می بیند.

در یک تحقیق تعدادی کودک ۵-۶ ساله را در اتاق تنها نشانده و یک بسکویت به آنها داده و از آنها خواسته شد که بسکویت را نخورند تا بعداز چند دقیقه بسکویت دیگری به آنها بدهند و هردو را بخورند. بعضی از بچه ها بسکویت را خوردند، بعضی نیم خور کردند و بعضی هم نخوردند. چندین سال بعد نتیجه آزمون ورودی همین کودکان را بررسی کردند و دیدند کسانیکه صبر بیشتری داشتند نمره قبولی انها بسیار بالاتر بوده است. 

 

 

منبع : کودک من[موضوع : روانشناسی کودک]
[ سه شنبه 3 / 10 / 1392 ] [ 11:13 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

شب یلدا

 

شعر کودکانه برای شب یلدا

 

 

سی ام آذره و یک  شب زیبا

یه  شب بلند به اسم شب یلدا


شب شب نشینی و شادی و خنده

شبی که واسه ی همه خیلی بلنده


همه ی اهل خونه خوشحال و خندون

آجیل و شیرینی و میوه  فراوون


شب قصه گفتن و یاد قدیما

قصه ی لحاف کهنه ی ننه سرما


شب یلدا که سحر شد،فصل پاییز میره

جای پاییز رو زمستون می گیره


ننه سرما باز دوباره برمی گرده

کوله بارش رو پر از سوغاتی کرده[موضوع : شعرهای کودکانه]
[ چهارشنبه 27 / 9 / 1392 ] [ 3:11 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

چند ایده برای شب یلدا

1x1.trans چند ایده برای شب یلدا

از اواسط آذرماه برنامه ریزی برای مراسم شب یلدا شروع میشود.درست است که تنها تفاوت طول زمانی این بلندترین شب سال با دیگر شب ها فقط یک دقیقه است ولی همین وقت اضافی بهانه ای است برای دور هم بودن و برگزاری مراسم اجداد و نیاکانمان؛خلاصه یک شب یلداست و یک عالم خوراکی که به راحتی نمیتوان از آنها چشم پوشید در این پست زیباشو دات کام برای دسر و تزئین سفره ی یلدایتان چند ایده پیشنهاد میدهد.

در مهمانی شب یلدایتان به جای شیرینی آماده خودتان بیسکویت هندوانه ای درست کنید.موادی که لازم دارید

یک و یکچهارم پیمانه آرد   …یک هشتم ق چ وانیل

۲۰۰ گرم کره … سه چهارم پیمانه شکر

۱ عدد تخم مرغ … یک چهارم ق چ بکینگ پودر

یک چهارم ق چ نمک و برای تخمه های هندوانه یا چیپس شکلاتی و یا کمی کنجد

کره نرم و شکر را در کاسه ای بریزید با همزن بزنید تا کرم رنگ شود و بعد تخم مرغ و وانیل را اضافه کنید و با همزن بزنید تا یکدست بشه ؛آرد و بکینگ پودر را بعد از الک کردن به مایه اضافخ کنید و خوب ورز دهید و نمک را هم اضافه کنید(اگه خمیر سفت شد آب و اگه شل آرد اضافه کنید)

خمیر را دو قسمت کنید به نیمی از خمیر کمی رنگ قرمز و نیم دیگر را به دوقسمت مساوی تقسیم و نیمی از آن را سبز و دیگری را بیرنگ بگزارید خوب ورز دهید تا یکدست بشه و در پلاستیک بگزارید و در یخچال قرار دهید.خمیر قرمز و سفید را از یخچال و کیسه خارج کنید ؛خمیر سفید را به قطر نیم سانت با وردنه پهن کنید و به دور خمیر قرمز بگزارید و روی همه اونها خمیر سبز را بپوشانید در کیسه قرار بدید و دوباره برای یک ربع در یخچال بگذارید

1x1.trans چند ایده برای شب یلدا

فر را با حرارت ۱۸۰ گرم کنید خمیر را با چاقوی تیز از عرض برش بزنید و دایره های بدست آمده را هم از وسط برش دهید روی آنها را کنجد یا چیپس شکلات بزنید و ۱۵-۲۰ دقیقه در فر قرار دهید.

همینطور ژله ی انار را پیشنهاد میدهیم که میتونید به صورت زیر آماده اش کنید. این دسر بسیار راحتیست همانطور که در تصویر میبینید پرتقال یا لیموشیرین را از وسط نصف کرده و مواد ژله را داخلش میریزیم و در یخچال قرار میدهیم تا ببندد و در آخر مانند تصویر برش می دهیم

1x1.trans چند ایده برای شب یلدا

این هم تصویری از سفره ی  شب یلدا

1x1.trans چند ایده برای شب یلدا

فاش میگویم و از گفته ی خود دلشادم…بنده ی عشقم و از هر دو جهان آزادم

 زیبا شو[موضوع : یلدا]
[ چهارشنبه 27 / 9 / 1392 ] [ 2:58 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]
صفحه قبل 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 91 صفحه بعد
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ رو برای پسرم رادین ثبت میکنم تا بتونم از این طریق به هوش و خلاقیت بیشترش کمک کنم. امیدوارم شما هم بتونید از این وبلاگ بهره لازم رو ببرید. هر انتقاد و پیشنهادی رو به گوش جان خواهم شنید. فرزند خوب ساختنی است نه داشتنی!
آرشيو مطالب
آمار وبلاگ
آنلاین : 6
بازدید امروز : 606
بازدید دیروز : 950
بازدید هفته گذشته : 1556
کل بازدید : 1456951
امکانات وب