@@ fun kids club @@

@@ fun kids club @@
کلوپ سرگرمی برای کودکان
آخرين مطالب
لینک دوستان

 

 

 

 

 

 

  www.radin2010.niniweblog.com

 www.funclubkids.niniweblog.com     

سلام به همه مامانای مهربون ' اگر تمایل به خرید لباس کودک برندهای ترک در تلگرام هستید

لینک زیر را کلیک کنید با سپاس فراوان

https://telegram.me/joinchat/04b07d29017607e2a1a574049fbb4b7c

 

دوستان میتونید لینک رو در قسمت آدرس بار  کپی کنید و از این طریق عضو شوید[موضوع : ]
[ شنبه 24 / 5 / 1394 ] [ 11:39 قبل از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

ترس از موجودات خیالی

 

موقعیت

فرزندم از هیولا،روح وجن و دیگر موجودات ترسناک خیالی می ترسد.او تصور می کند که آنها زیر تختش پنهان شده اند.می گوید که این موجودات در کمدش زندگی می کنند.او مصرانه می گوید که صدای آنها را در زیر زمین شنیده است.چرا چنین غولهایی را خلق کرده است؟برای دور شدن چنین موجودات خیالی چه کاری می توانیم بکنیم؟

فکر کنید

بچه هایی که از افسانه های پریان و داستان های دیو و دلبر لذت می برند،از موجودات ترسناکی که در کمدشان پنهان شده اند نیز می ترسند.داشتن تخیلات،امری طبیعی و نشانه سلامت کودکان است،هر چه تخیلات آنهادقیق تر باشد ،احتمال بیشتری وجود دارد که موجودات ترسناکی را در ذهنشان خلق کنند.

راه حلها

1.کم کم تفاوت بین «واقعیت» و «تخیل» را به او بیاموزید.وقتی موجود خیالی را در تلویزیون می بینید ،در مورد آن با فرزندتان صحبت کنید.در مورد تفاوت های بین خرگوش واقعی باغ وحش و خرگوش پشمالوی عروسکی صحبت کنید.وقتی رانندگی می کنید و یا در صفی منتظر ایستاده اید،بازی کلمات را انجام دهید.شما یا او،نام چیزی را بگویید و دیگری بگوید آن چیز واقعی است یا خیالی.مثلا،زرافه-واقعی ،پری دریایی -خیالی.

2.بچه هایی که قدرت تخیل نیرومندی دارند،برای رهایی از غول های خیالی خود از ابزاری تخیلی استفاده می کنند.به فرزندان یک بطری آب پاش (اسپری)بدهید و بگویید این وسیله غول ها را از بین می برد یا آن ها را به موجوداتی بی ضرر تبدیل می کند.روش مفید برای بسیاری از بچه ها ،درست کردن تابلویی بزرگ است که روی آن نوشته شده باشد «ورود غول ها ممنوع».این تابلو را روی در اتاق خواب کودک آویزان کنید.

3.واکنش شدیدی نشان ندهید.واکنش افراطی شما به غول خیالی فرزندتان ،تنها به آنها اعتبار بیشتری می بخشد.اگر سعی کنید فرزندتان را متقاعد سازید که در کمدش هیچ نوع هیولایی وجود ندارد،اما هر شب،عدم وجود هیولا را بررسی کنید و بگویید :«دیدی ،هیچ هیولایی اینجا نیست.!»کودک تردید می کند که اگر غولی وجود ندارد،چرا همیشه به داخل کمد نگاه می کنید.در حالی که ترس کودک را تصدیق می کنید،برخوردی کاملا واضح ومثبت داشته باشید.

4.چند اقدام ساده،به کودک کمک می کند تا احساس راحتی بیشتری بکند،مانند:باز گذاشتن در اتاق خواب او،دادن چراغ قوه به او و بستن در کمد یا باز گذاشتن آن(بستگی به کودک دارد).اگر در اتاق خواب کودک چراغ خوابی روشن کنید،ترسش کمتر می شود.چراغ خواب های کوچک نیز سایه های ترسناک را از بین میبرند.انعطاف داشته باشید.بچه ها اغلب سعی می کنند ترسشان را به صورت های غیر معمول کنترل کنند،نظیر:خوابیدن روی زمین یا آواز خواندن در حالی که از پله ها بالا می روند.اگر این کار باعث احساس امنیت بیشتر آنها می شود،چرا این کار را نکنند؟

5.فرزندتان را مجبور نکنید مستقیما با ترسش رو به رو شود.مثلا وادارش کنید که به زیر زمین برود تا با ترس خود از جاهای تاریک غلبه کند.شاید قلب کودک بیچاره از شدت ترس بایستد!!

سرچشمه[موضوع : ]
[ سه شنبه 3 / 4 / 1393 ] [ 1:29 قبل از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ رو برای پسرم رادین ثبت میکنم تا بتونم از این طریق به هوش و خلاقیت بیشترش کمک کنم. امیدوارم شما هم بتونید از این وبلاگ بهره لازم رو ببرید. هر انتقاد و پیشنهادی رو به گوش جان خواهم شنید. فرزند خوب ساختنی است نه داشتنی!
آرشيو مطالب
آمار وبلاگ
آنلاین : 7
بازدید امروز : 574
بازدید دیروز : 950
بازدید هفته گذشته : 1524
کل بازدید : 1456919
امکانات وب