@@ fun kids club @@

@@ fun kids club @@
کلوپ سرگرمی برای کودکان
آخرين مطالب
لینک دوستان

 

 

 

 

 

 

  www.radin2010.niniweblog.com

 www.funclubkids.niniweblog.com     

سلام به همه مامانای مهربون ' اگر تمایل به خرید لباس کودک برندهای ترک در تلگرام هستید

لینک زیر را کلیک کنید با سپاس فراوان

https://telegram.me/joinchat/04b07d29017607e2a1a574049fbb4b7c

 

دوستان میتونید لینک رو در قسمت آدرس بار  کپی کنید و از این طریق عضو شوید[موضوع : ]
[ شنبه 24 / 5 / 1394 ] [ 11:39 قبل از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

آیا میدانید موارد زیر به عنوان کودک آزاری مطرح میشود ؟
 

عکس: ‏آیا میدانید موارد زیر به عنوان کودک آزاری مطرح میشود ؟

تنها گذاشتن کودک در منزل
کتک زدن و تنبیه جسمی کودک
محروم کردن کودکان از بازی
سرزنش کودک در حضور دیگران
مسخره کردن و تحقیر کودک
قرار دادن کودک در مکانهای ترسناک
مشاجرات خانوادگی در حضور کودک
عدم ارتباط چشمی و گوش ندادن به کودک
بی توجهی به بهداشت ،تغذیه و پوشاک کودک
بهره کشی و توقعات نامعقول از کودک
محروم نمودن کودک از محبت و آغوش گرم
استفاده نادرست از داروهای خواب آور برای کودک
استفاده از الکل و مواد مخدر در حضور کودک‏
 

تنها گذاشتن کودک در منزل
کتک زدن و تنبیه جسمی کودک
محروم کردن کودکان از بازی
سرزنش کودک در حضور دیگران
مسخره کردن و تحقیر کودک
قرار دادن کودک در مکانهای ترسناک
مشاجرات خانوادگی در حضور کودک
عدم ارتباط چشمی و گوش ندادن به کودک
بی توجهی به بهداشت ،تغذیه و پوشاک کودک
بهره کشی و توقعات نامعقول از کودک
محروم نمودن کودک از محبت و آغوش گرم
استفاده نادرست از داروهای خواب آور برای کودک
استفاده از الکل و مواد مخدر در حضور کودک

 

 [موضوع : آموزشی -تربیتی]
[ دوشنبه 15 / 2 / 1393 ] [ 3:54 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

10 توصیه برای میان‌وعده غذایی کودکان
 


در ابتدا باید توجه کنید که میان‌وعده‌های غذایی کودکان نباید کسالت آور باشند. برای بسیاری از کودکان میان‌وعده‌های غذایی حکم نوعی سرگرمی و تفریح را دارند، و لزوماً بد نیستند.

می‌توانید برای دانستن چگونگی تهیه کردن میان‌وعده‌های غذایی سالم برای کودکان، از توصیه‌های زیر مدد گیرید:

1- خوراکی‌ها و تنقلات فاقد ارزش غذایی را از خانه دور نگه دارید: فرزند شما برای دریافت شیرینی‌جات، شکلات، چیپس و دیگر تنقلات اصرار و پافشاری نخواهد کرد، اگر آن‌ها را در دسترس نگه ندارید و بداند که در خانه موجود نیستند. با انتخاب میان‌وعده‌های سالم یک الگوی خوب برای فرزندتان باشید.

2- تلاش به سمت مصرف غلات کامل و دانه‌ها: گزینه های غذایی دارای غله کامل (نظیر بیسکویت‌ها و نان‌های تهیه شده از غله کامل و سبوس دار) را در میان‌وعده‌های غذای کودکانتان بگنجانید، غلات کامل در تأمین انرژی و تقویت بنیه کودکتان مفیدند.

3- مخلوط کردن و ترکیب نمودن اقلام غذایی: شما می‌توانید ترکیبی از اقلام غذایی سالم را به فرزندتان ارائه کنید و این هنر شماست که بتوانید ترکیب‌هایی خوشمزه‌ای از اقلام غذایی سالم مختلف را برای فرزندتان تهیه کنید. برای مثال؛

* می‌توانید هویج و دیگر سبزیجات خام را آغشته به ماست‌های چکیده طعم دار کنید و به فرزندتان بدهید.

* می‌توانید سبزیجات را در کنار محصولات لبنی ارائه دهید برای مثال گزینه های ساده‌ای نظیر (نان و پنیر به همراه خیار و گوجه) یا (ماست و خیار یا آب دوغ خیار به همراه نان و محصولات غله کامل) را نیز امتحان کنید.

* ‌می‌توانید آغشته نمودن میوه‌های تازه یا کراکرهای سبوس‌دار با ماست‌های کم چرب، را نیز امتحان کنید.

* می‌توانید کره بادام زمینی را روی سیب، موز، کرفس و غیره بمالید و آن را به کودکتان بدهید و غیره...

4- تقویت استقلال در کودکان: گزینشی از سبزیجات یا میوه‌های آماده برای خوردن را در یخچال نگه دارید. می‌توانید میوه‌جات آماده برای خوردن را در یک کاسه یا ظرف در دسترس قرار دهید. گزینه‌های غلات کامل کم شکر، میوه‌های کنسرو شده و بسته‌بندی شده در آب خودشان و دیگر اقلام غذایی سالم را در یک کابینت در دسترس، یا در قفسه یا یخچال به صورتی که در دسترس کودکتان باشد قرار دهید، تا او بتواند به هنگام گرسنگی در برداشتن خوراکی‌ها استقلال داشته باشد.

5- منوی غذایی کودکتان را گسترده کنید: ارائه‌ی اقلام غذایی به فرزندتان را محدود نسازید و تا حد امکان منوی غذای کودکتان را گسترده سازید. گزینه‌های غذایی نا معمول‌تر را نیز به فرزندتان ارائه دهید برای مثال: آناناس، فلفل‌های قرمز یا زرد، انبه، دانه‌های سویای بوداده و غیره ...
6- ملاقات دوباره با صبحانه: می‌توانید غذاهای مرسوم در صبحانه نظیر نیمرو و نان تست غله کامل، را به عنوان یک عصرانه مغذی و سالم به فرزندتان ارائه دهید.

7- سرگرم کننده ساختن خوراکی‌ها:

* می‌توانید با ابزارهای برنده آشپزخانه، نان و پنیر را به اشکال قشنگ برش دهید تا برای کودکتان جذاب گردند.

* می‌توانید کباب میوه تهیه کنید و یا به کودکتان نشان دهید که چگونه تکه‌های خرد شده‌ی میوه را با چوب‌های غذا خوری ژاپنی - چینی (چاپستیک) بخورد.

* می‌توانید به سلیقه خودتان اقلام غذایی را به اشکال مختلف توی ظرف غذا بچینید تا برای کودک جذاب و مفرح گردند (برای مثال صورتک‌های با نمک، کلمات دیگر اشکال جذاب برای فرزندتان)

8- دریافت طعم شیرین از میان‌وعده‌های غذایی سالم: میان‌وعده‌های غذایی برای کودکان نباید لزوماً بی مزه یا کم مزه باشند. برای ارضای ذائقه‌ی شیرینی دوست فرزندتان، می‌توانید پودینگ‌های خوشمزه‌ی عاری از چربی و ماست‌های یخی یا قطعات میوه یخ زده را (به عنوان جایگزینی سالم برای بستنی) به فرزندتان ارائه نمایید.

می‌توانید پوره‌هایی خوش طعم با استفاده از مواردی نظیر: شیر کم چرب، ماست کم چرب و میوه‌های تازه یا یخ زده تهیه نمایید.

9- گول تقلب‌های برچسب‌های غذایی را نخورید: غذاهای تجاری تحت عنوان کم چرب یا عاری از چربی، می‌توانند همچنان پر از کالری و سدیم باشند. همچنین غذاهایی با عنوان گول زننده عاری از کلسترول، می‌توانند غنی از چربی، چربی اشباع و شکر باشند؛ لذا برای دانستن تمام ماجرا باید محتویات غذایی برچسب‌های غذایی را کامل بخوانید و تنها به تیترهای گول زننده عاری از کلسترول یا عاری از چربی، اکتفا نکنید.


10- مشخص کردن مکان صرف میان‌وعده: مصرف میان‌وعده‌ها را به مکان‌های معینی محدود کنید. با این کار فرزندتان را از دریافت بی حساب کالری به خاطر جویدن بی‌فکر (و عدم تمرکز بر غذا خوردن در جلوی تلویزیون) نجات خواهید داد. اگر فرزندتان نیاز دارد که میان‌وعده‌اش را در حین راه رفتن یا در مسیر رفتن به جایی صرف کند، می‌توانید از اقلام غذایی‌ای که امکان ریختن یا چکیدن از آن‌ها وجود ندارد استفاده کنید، برای مثال می‌توانید از ساندویچ‌ها یا لقمه‌های کوچک، محصولات غله کامل، یک موز، یک شیر پاکتی کوچک (به همراه نی) و دیگر اقلام سالمی که امکان ریختن آن‌ها در حین راه رفتن کم است، استفاده کنید.[موضوع : تغذیه کودکان]
[ دوشنبه 15 / 2 / 1393 ] [ 3:51 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

کودک را آماده شنيدن «نه» کنيد!

آنچه والدين بايد درباره مهارت «نه» گفتن به کودک شان بدانند
با پدر و مادرش در خيابان مشغول قدم زدن است. به اولين مغازه اسباب بازي که مي رسد، دست پدر يا مادرش را مي کشد و آن ها را به جلوي ويترين مغازه مي آورد. به يکي از اسباب بازي ها اشاره مي کند و فرياد مي زند: «من اينو مي خوام!». همان جا روي زمين مي نشيند و آن قدر گريه مي کند که پدر و مادرش مجبور مي شوند، آن اسباب بازي را برايش بخرند.

***
در خانه يکي از فاميل ها نشسته اند. فرزندشان مدام از کنار وسايل تزييني و شکستني مي دود و بارها مادرش را به دنبال خودش مي کشاند. هر لحظه ممکن است يکي از وسايل تزييني يا گران قيمت خانه فاميل شان را بشکند. پدر و مادرش هم از دستش خسته شده اند و نمي توانند در پاسخ به درخواست کودکشان که مي گويد: « من مي خواهم اين‌جا بازي کنم» ، بگويند: نه اين‌جا بازي نکن.
***
به احتمال زياد شما هم تا حالا با چنين کودکاني مواجه شده ايد. پدر و مادرها بايد بدانند که کودکان معمولا با شنيدن واژه نه واکنش منفي نشان مي دهند و مخالفت با کودک روش هاي ديگري هم دارد. هرچند بعضي از کودکان به راحتي اين کلمه را نشنيده مي گيرند اما بعضي هاي شان هم از شنيدن اين کلمه خشمگين مي شوند. البته والدين بايد توجه داشته باشند که گفتن بيش از حد نه به کودکان، باعث مي شود اين کلمه اثر بخشي خود را از دست بدهد؛ بنابراين والدين بايد راه هاي بهتري براي قرار دادن محدوديت هاي منطقي براي فرزندان شان پيدا کنند.

جدي و با محبت نه بگوييد
والدين بايد توجه داشته باشند که بايد از همين کودکي، حد و مرزها را براي فرزندان شان تعيين کنند. پدر و مادرها بايد از همان دوران نوپايي به طور مستقيم به فرزندان شان نه بگويند و گاهي با بيان جملاتي به آن ها دستور هم بدهند. اگر مادران در مواقع مناسب به طور جدي، محکم و با محبت به فرزندانشان نه بگويند و با آن ها مخالفت کنند، هيچ گونه آسيبي به شخصيت آن ها وارد نمي شود و آن ها به مرور زمان با اين محدوديت ها آشنا خواهند شد و به آن ها عادت خواهند کرد.

تعادل داشته باشيد
بچه هايي که هرگز نه نشنيده باشند، لوس مي شوند و بيشترشان در بزرگسالي دچار مشکل مي شوند چون فکر مي کنند همه دنيا بايد مطابق ميل آن ها باشد و وقتي خلاف آن را مي بينند، دلخور و گاهي افسرده و گوشه گير مي شوند؛ بنابراين والدين بايد به کودکان بياموزند که همه جا قوانيني دارد که لازم است به آن ها احترام بگذارند. هرچند هميشه هم نبايد با خواسته هاي فرزندان مخالفت شود؛ زيرا در اين صورت ممکن است دچار سرخوردگي و نااميدي شوند.

دليل مخالفت تان را بگوييد
والدين بهتر است که علت نه گفتن شان را به فرزندان خود توضيح دهند. هرچند بعضي والدين معتقدند که کودک شان به طور کامل متوجه منظور آن ها نمي شود و دلايل آن ها را درک نمي کند، اما نبايد فراموش کنند که اين امر در تربيت کودک لازم است. البته بايد قبول کرد که معمولا درک چنين دليل هايي از سوي کودکان مدتي طول خواهد کشيد اما با گذشت زمان همين صحبت ها، اثر بخش خواهد بود.

فرصت انتخاب بدهيد
هنگامي که کودک درون اتاق به توپ بازي مشغول است، والدين مي توانند به جاي گفتن اين که «نه، در اتاق توپ بازي ممنوع است» بگويند «در اتاق فقط توپ را قل بده و وقتي بيرون رفتي، آن را پرتاب کن». با بيان اين جملات کودکان احساس مي کنند که روي شرايط موجود کنترل دارند و مي توانند بين بيرون و داخل خانه جايي را براي بازي انتخاب کنند.

پيشنهاد جايگزين بدهيد
برخي از کودکان نمي توانند کاري را که در حال انجام آن هستند، متوقف کنند زيرا نمي دانند پس از آن بايد به چه کاري مشغول شوند. اين والدين هستند که بايد در چنين شرايطي به ياري آن ها بيايند و پيشنهادهايي در اين زمينه به آن ها بدهند و گاهي نيز به آن ها کمک کنند تا آن کار را انجام دهند.

با حالت چهره منظور خود را برسانيد
کودکان معمولا مفهوم کلمه نه را از حالت چهره والدين شان مي فهمند پس والدين مي توانند به جاي استفاده از کلمه نه، تنها حالت چهره شان را تغيير دهند و به طور مثال، اخم کنند. والدين فراموش نکنند که تغيير حالت چهره، بسيار تاثيرگذارتر از مخالفت هاي کلامي است.

کودکتان را با نه آشنا کنيد
اگر احساس مي کنيد که فرزندتان در موقعيتي قرار گرفته است که بايد به او نه بگوييد، از قبل او را آماده شنيدن نه کنيد؛ به طور مثال اگر مي خواهيد با فرزندتان به مغازه اسباب بازي فروشي برويد و براي دوستش کادوي تولد بخريد و مي دانيد با درخواست هاي مکرر او در مغازه مواجه خواهيد شد پس از قبل او را آماده شنيدن نه کنيد. به جاي اين که مرتب در مغازه بگوييد: «نه، اين اسباب بازي را براي تو نمي خرم» بهتر است قبل از آن که وارد مغازه شويد، به او بگوييد « امروز مي خواهيم براي دوستت اسباب بازي بخريم، نه براي تو». بنابراين فرزندتان با آمادگي بيشتري براي شنيدن نه، با شما وارد مغازه خواهد شد.

هيچ گاه نظرتان را سريع عوض نکنيد
بعضي بچه ها به هيچ عنوان زير بار صحبت هاي والدين خود نمي روند و آن قدر خواسته خود را تکرار مي کنند تا والدين شان خسته شوند و بله را بگويند. اين روش اصلا صحيح نيست. اگر هم مي خواهيد نظر او را بپذيريد، ابتدا سعي کنيد با او در آن مورد صحبت کنيد. سپس اگر فکر کرديد واقعا حق با اوست، بهتر است منطقي عمل کنيد، انعطاف پذير باشيد و گفته او را قبول کنيد. در اين حالت، او تصور نمي کند که با زور مي تواند نظر خود را عملي کند. در عوض مي آموزد که حتي براي تغيير نظر شما نيز بايد دلايل محکم و قانع کننده اي داشته باشد.

خواسته هايش را نامعقول جلوه ندهيد
البته گاهي خواسته فرزندان معقول است، اما والدين به دلايل مختلف توان پاسخگويي به آن را ندارند. در اين حالت بعضي والدين سعي مي کنند، صورت مسئله را پاک کنند و خواسته فرزندشان را نامعقول و غيرموجه جلوه دهند. اين بدترين شيوه برخورد است و فرزند نيز اين موضوع را متوجه مي شود و اين برخورد، باعث پيچيده شدن مسئله مي شود.
در اين حالت، والدين بايد دليل برآورده نکردن خواسته فرزندشان را نيز برايش توضيح دهند. وقتي پدر و مادري توانايي برآورده کردن نياز فرزند خود را ندارند، بايد رفتاري همدلانه با او داشته باشند. ممکن است وضعيت مالي خانواده مناسب نباشد، فرزند را بايد با اين شرايط آشنا کرد و همراهي اش را به دست آورد. والدين نبايد خودشان را نسبت به خواسته هاي فرزندان شان بي تفاوت نشان دهند. وقتي فرزند احساس کند پدر و مادرش براي خواسته هاي او ارزش قائل هستند، آرامش و احساس اطمينان بيشتري خواهد داشت.

مجيد حسين زاده 
migna.ir

 

Like ·  · [موضوع : روانشناسی کودک]
[ دوشنبه 15 / 2 / 1393 ] [ 3:34 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

 

مادر مهربونم

عزیز خوش زبونم

تو گل بی خار منی

رفیق من ، یار منی

وقتی که غصه دار باشم

فقط تو غمخوار منی

ای جان من فدای تو

بهشت به زیر پای تو

میلاد دختر نبی

فاطمه همسر علی

مبارک است روز قشنگ مادر است

سایت : دیروزامروز فردا


[موضوع : شعرهای کودکانه]
[ يکشنبه 31 / 1 / 1393 ] [ 1:43 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

تزیین زنبوری بادکنک

 

بادکنک-زنبور

 

بادکنک آرایی یکی از هنرهای دشوار برای تزیینات جشن های کودکانه است . اما سایت نازک در این پست برای شما یک ایده ی زیبا و ساده و جالب برای تزیین بادکنک مناسب جشن های کودکانه با تم زنبور دارد که در ادامه می توانید آن را مشاهده کنید . 

مواد و وسایل مورد نیاز برای تزیین بادکنک :
بادکنک زرد رنگ
یکپیچ یا مهره فلزی
ماژیک برای نقاشی کردن

روش کار :
مهره را داخل بادکنک بیندازید و بادکنک را باد کنید تا وقتی که شکل دایره ای به خود بگیرد . سر بادکنک را ببندید و از قسمت سر بادکنک دایره هایی با فاصله ی مساوی روی بادکنک رسم کنید . تعداد و فاصله ی این دایره ها به سلیقه ی خودتان بستگی دارد .
برای قسمت مرکزی بادکنک باید دو تا بال کوچک رسم کنید .
در نیمه ی سوم بادکنک هم چشم ها و دهان زنبور را رسم کنید .
مهره کمک می کند تا بادکنک روی میز یا زمین بنشیند و با جریان هوا جابجا نشود .
این مدل ساده از تزیین بادکنک برای جشن هایی که با تم زنبور برگزار می شود مناسب است .

نازک[موضوع : جشن تولد]
[ جمعه 22 / 1 / 1393 ] [ 2:57 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

تزیین بادکنک برای جشن کودکانه

 

بادکنک (3)

همیشه دوست داریم فضای جشنمون تک باشه میتونیم با ذره ای خلاقیت ایده هایی رو اجرا کنیم که زیباترین منظره شکل بگیره ..تو این پست یه تزیین زیبای بادکنک و میذارم امیدوارم برا چشناتون بسازین و لذت ببرین

 

 

 

 

 

 

چیزای مورد نیاز رو تو عکس زیر می بینین ..بادکنک..کاغذ رنگی ریز شده..ریسه برا آویزون کردن..نخ..قیچی و چسب

بادکنک (2)

 

بعد از ریز ریز کردن کاغذ رنگیامون که بهتره تو رنگای مختلف باشه اونا رو تو بادکنک می ریزیم ..سعی کنین حجم بیشتری کاغذ رنگی رو وارد محیط بادکنک کنین تا موقع باد کردن نمای بهتری رو بده

بادکنک (4)

بعد از اتمام کار بادکنکا رو باد کرده واز ریسه های رنگی آویزون میکنیم ..میتونین تعداد زیادی رو درست کنین وحروف اسم کودکتون رو رو اون بچسبونین تا مناسبت بیشتری رو داشته باشه یا هر حرف دیگه مثلا تولدت مبارک و غیره..جشن خوش بگذره

نازک[موضوع : جشن تولد]
[ جمعه 22 / 1 / 1393 ] [ 2:56 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

ایده ی زیبا برای تزیین خوراکی جشن

 

کاردستی (6) - Copy

چیزیکه همیشه دوست داریم رو میز چیده شده ی جشنای کودکانه مون باشه تزیین زیبای خوراکی برا اوناست که همیشه سعی می کنیم بهترین تزیین و داشته باشیم..تو این پست یه ایده ی زیبا رو برا تزیین خوراکی جشن دارم که امیدوارم موقع جشناتون استفاده کنین و از لبخند کودکانتون لذت ببرین

 

 

 

 

 

وسایل زیادی نیاز نداریم فقط لیوان یه بار مصرف..کاغذ..چسب

لیوانامون بهتر هست که رنگی باشن که زیباتر به نظر برسن

خب در اولین مرحله یه خرگوش رو نقاشی می کنیم هم از جلو هم از پشت ..قراره این خرگوشا میخوان پشت و رو رو لیوان قرار بگیرن..الگوا رو برش می زنیم

 

 

کاردستی (3) - Copy

اونا رو رو لیوانامون می چسبونیم باید هر دو طرف خرگوش به لیوان بچسبه

کاردستی (5) - Copy

 

بعد از آماده شدن خوراکیا رو تو لیوان ریخته و رو میز می چینیم..امیدوارم از این ایده استفاده کرده و جشن بهتون خوش بگذره

نازک[موضوع : جشن تولد]
[ جمعه 22 / 1 / 1393 ] [ 2:55 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

آموزش نام حیوانات وحشی به کودکان ( انگلیسی و فارسی)-سری ۱


 

در این نوشته نام حیوانات و جانوران  وحشی ،به همراه عکس هر حیوان، به زبان فارسی و انگلیسی برای آموزش به کوچولوهای عزیز آمده است.

گوزن

Moose

 

این نوشته به پستانداران وحشی شامل گوزن، خرس قطبی، سلطان جنگل شیر ، کرگدن، زرافه و فیل اختصاص دارد.

آموزش این نوشته به زبان فارسی، در حد کودکان در سن مهد کودک وبرای خواندن فارسی در حد اول دبستان است.

آموزش این نوشته برای زبان انگلیسی در سطح  مبتدی است.

 

خرس قطبی

Polar Bear

شیر

Lion

کرگدن

rhino

زرافه

Giraffe

فیل

Elephant[موضوع : آموزش زبان انگلیسی]
[ پنجشنبه 21 / 1 / 1393 ] [ 10:55 قبل از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

عيد با مامان و بابا

 

شعر کوکانه عید,شعر عید نوروز,عید نوروز,شعر عید

 

عيد با مامان و بابا

 

    از  تويِ  يك  مغازه  ،  بابا  ،   بازم   قراره


     برايِ  هفت  سينِ  عيد ، شيريني   بياره

     مامانِ   مهربونم  ،  امسال   بازم   دوباره

     برايِ   عيدِ   نوروز   ،  سفره   مي   ذاره

     سنجد و سيب و سركه،كنارِ سير و سبزه

     با  سمنو  و  سماق  ،  به  يادِ   ما  مياره

     بعد   از  گذشتِ  يك  سال  ،  بازم  بهاره

     تعطيلاتِ نوروزي كنارِ مامان،بابا،چه كيفي داره

 

منبع:abiasemoni.blogfa.com[موضوع : شعرهای کودکانه]
[ سه شنبه 19 / 1 / 1393 ] [ 4:20 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

 

آداب معاشرت,آموزش  آداب معاشرت,آموزش آداب و معاشرت

 آداب معاشرت را به فرزندانتان آموزش دهید!

 

  این وظیفه والدین است که به فرزندانشان آداب معاشرت بیاموزند. زندگی وقتی در خانواده و حتی جامعه شیرین میشود که فرزندان، از کودکی، یاد بگیرند چه نکاتی را در ارتباط با دیگران باید رعایت کنند؛ آنها باید بدانند زمان گفت‌وگو با دیگران چه جملاتی به کار ببرند، چطور از مسخره کردن اشتباهات دیگران اجتناب کنند و...

- به کودکان خود مجموعه‌ای از کلمات مودبانه همچون لطفا، اگر ممکن است، بفرمایید و... را یاد دهید.
- به آنها یاد دهید وقتی به کسی معرفی می‌شوند، رفتارهای مودبانه‌ای همچون از جا برخاستن، سلام کردن، لبخند زدن، دست دادن و... را رعایت کنند.
 - کاری کنید که بدانند وقتی کسی به آنها لطف می‌کند باید در قبال آن سپاسگزاری کنند.
- مسئولیت‌های کوچک به فرزندانتان بدهید تا در آینده مسئولیت‌پذیر شوند (آب دادن به گل‌ها، پختن غذاهای ساده، اتو کردن لباس و...).
- فرزندان خود را راحت‌طلب بار نیاورید (هر کاری را برایشان انجام ندهید)
- باید بدانند اگر اشتباهی کردند یا باعث ایجاد زحمت برای کسی شدند، معذرتخواهی کنند.
- شایسته است کودکانتان عفت کلام داشته باشند و از بیان بعضی کلمات خجالت بکشند. در معاشرت با دیگران والدین می‌توانند کودکانشان را عادت دهید تا با احترام به اشخاص پاسخ دهند. در عوض گفتن « هوم »، « هان » بهتر است « بله »، « خیر » و « حتما » بگویند.
- کودکان باید بدانند مکث کردن (نه مکث طولانی)‌ در حین صحبت خوب است، چرا که باعث فکر کردن قبل از شروع صحبت می‌شود.
- فرزند‌تان را تشویق کنید واضح صحبت کند، چرا که زیر لب سخن گفتن گیرایی کافی ندارد و هوش و ذکاوت وی را زیر سوال می‌برد.

منبع:aftabir.com

 [موضوع : آموزشی -تربیتی]
[ سه شنبه 19 / 1 / 1393 ] [ 4:19 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 ... 91 صفحه بعد
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ رو برای پسرم رادین ثبت میکنم تا بتونم از این طریق به هوش و خلاقیت بیشترش کمک کنم. امیدوارم شما هم بتونید از این وبلاگ بهره لازم رو ببرید. هر انتقاد و پیشنهادی رو به گوش جان خواهم شنید. فرزند خوب ساختنی است نه داشتنی!
آرشيو مطالب
آمار وبلاگ
آنلاین : 5
بازدید امروز : 611
بازدید دیروز : 950
بازدید هفته گذشته : 1561
کل بازدید : 1456956
امکانات وب