@@ fun kids club @@

@@ fun kids club @@
کلوپ سرگرمی برای کودکان
آخرين مطالب
لینک دوستان

 

 

 

 

 

 

  www.radin2010.niniweblog.com

 www.funclubkids.niniweblog.com     

سلام به همه مامانای مهربون ' اگر تمایل به خرید لباس کودک برندهای ترک در تلگرام هستید

لینک زیر را کلیک کنید با سپاس فراوان

https://telegram.me/joinchat/04b07d29017607e2a1a574049fbb4b7c

 

دوستان میتونید لینک رو در قسمت آدرس بار  کپی کنید و از این طریق عضو شوید[موضوع : ]
[ شنبه 24 / 5 / 1394 ] [ 11:39 قبل از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]

کودک را به صبر کردن عادت دهید.

صبر کردن و منتطر ماندن مهارتی اکتسابی است و با آموزش ایجاد می شود .اگر کودک عادت کرده که هر وقت صحبت شما را قطع کرد شما بلافاصله به او توجه کنید ،باید این عادت را در او تغییر دهید.

 

•از علامت هایی که تعیین کرده اید،استفاده کنید تا کودک دریابد که او را دیده اید و می دانید با شما کار دارد.

•ابتدا کودک را چند لحظه منتظر بگذارید.هدف شما این است که شرایط را در کنترل خود داشته باشید.با علامت به کودک نشان دهید که او را دیده اید و بعد از چند لحظه که منتظر ماند ،خودتان حرفتان را قطع کنید و به حرف کودک گوش کنید.به تدریج،زمان بین علامت دادن و پاسخ را طولانی تر کنید.حتما کودک را برای اینکه آرام وساکت منتظر تمام شدن صحبت شما شده ،تحسین کنید.

•از ساعت زنگ دار استفاده کنید.گاهی شما آنچنان سرگرم انجام کاری هستید که نمی توانید آن را رها کنید و بنابراین ،کودک مجبور خواهد بود بیش از چند ثانیه یا چند دقیقه منتظر بماند،به ویژه اگر کار او با حرف حل نشود و نیاز به کمک شما داشته باشد .در این حالت،از یک ساعت زنگدار استفاده کنید تا کودک بداند چه قدر باید منتظر بماند.((دخترم،باید کارم را تموم کنم ،بیش از چند دقیقه طول نمی کشه.وقتی این ساعت زنگ زد کار من تموم می شه و می آم.))ساعت زنگ دار را یا خودتان تنظیم کنید و یا از کودک بخواهید ساعت را برای مدت مشخصی تنظیم کند،ولی حتما وقتی ساعت زنگ زد،به قول خود عمل کنید.

•وقتی کودک در حال انتظار است ،برای او یک سرگرمی فراهم کنید.در نظر کودک،مدت انتظار پایان ناپذیر است،بنابراین وقتی باید منتظر شما بماند،به او یک سرگرمی پیشنهاد کنید تا گذشت زمان برایش آسان تر شود.اگر می خواهید مدتی با تلفن صحبت کنید،یا اینکه خیلی کار دارید و وقت ندارید به کار کودک رسیدگی کنید از قبل برنامه ریزی کنید و پیش بینی کنید .مثلا بگذارید آب بازی کند یا اسباب بازی مورد علاقه کودک را به دستش دهید.بهتر این است که کودک را در کاری که مشغول آن هستید دخالت دهید.برای مثال ،اگر در حال درست کردن سالاد هستید ،بگذارید کودکتان برگ های کاهو را جدا کند و اگر ظرف می شویید،بگذارید چند تا بشقاب را آب بکشد.خلاصه اینکه همیشه مقداری خوراکی یا اسباب بازی در دسترس داشته باشید که هر گاه گرفتار بودید و نتوانستید کار کودک را انجام دهید ،با دادن آنها او را سرگرم کنید.با این عمل هم شما به کارتان می رسید و کودک رامزاحم کارتان نخواهد شدو هم به او می آموزید که چطور خودش را سرگرم کند.

•در مورد طول مدت انتظار،زیاد در حق کودک اجحاف نکنید.کودک را بیش از حد در انتظار نگذارید.شما ممکن است وقتی در یک فروشگاه مشغول صحبت با دوستتان هستید گذشت زمان را فراموش کنید.ولی برای کودک تحمل در انتظار ماندن زیاد راحت نیست .اگر کودک پس از مدتی واکنش نا مناسبی از خود نشان می دهد،بدانید که شما مسئول  آن رفتار هستید.

•به کودک برای صبر و حوصله اش پاداش بدهید.وقتی کودکتان حتی وقتی واقعا به حضور شما نیاز دارد صبورانه انتظار می کشد،فراموش نکنید که باید او را تحسین کنید و بلافاصله با آنچه در دسترستان است مثلا یک لیوان آب میوه،یک شکلات کوچک و...به او پاداش بدهید.

سرچشمه[موضوع : ]
[ شنبه 7 / 4 / 1393 ] [ 11:10 بعد از ظهر ] [ پریسا مامان رادین ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ رو برای پسرم رادین ثبت میکنم تا بتونم از این طریق به هوش و خلاقیت بیشترش کمک کنم. امیدوارم شما هم بتونید از این وبلاگ بهره لازم رو ببرید. هر انتقاد و پیشنهادی رو به گوش جان خواهم شنید. فرزند خوب ساختنی است نه داشتنی!
آرشيو مطالب
آمار وبلاگ
آنلاین : 7
بازدید امروز : 575
بازدید دیروز : 950
بازدید هفته گذشته : 1525
کل بازدید : 1456920
امکانات وب